KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11029133
nr 1102 9133
Maurice Blanchard
(1903-1969), Frankrike
Blandteknik, Maurice Blanchard (1903-1969), Paris, Place de la Concorde, signerad, 26x34
Maurice Blanchard, fransk bildkonstnär född 1903, död 1969.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 17 april 2017
kl 20:16:40
1.500 kr
1.800 kr
2.000 kr
2.000 kr
2.000 kr (Budbetjänt)
Maurice Blanchard
Läs mer om Maurice Blanchard